Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16SA
D38999/24MG16SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16SA.pdf
Availability of D38999/24MG16SA
QUANTITY
D38999/24MG16SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16SA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16SA
Related LinksD38999/, D38999/24MG16SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16SA Details Description
Related parts for D38999/24MG16SA
RES SMD 47 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0606 datasheet.pdf
POWER CABLE 20M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 27K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
AMP PACE CONN 60POS 125X250C/L datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf