Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16SB-LC
D38999/24MG16SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16SB-LC.pdf
Availability of D38999/24MG16SB-LC
QUANTITY
D38999/24MG16SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG16SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG16SB-LC
CONN RCPT 3POS MALE STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMC datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 0.67 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PHOTOELECTRIC SENSOR datasheet.pdf
CHISEL 30DEG 1.5MM datasheet.pdf