Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG16SB
D38999/24MG16SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG16SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MG16SB.pdf
Availability of D38999/24MG16SB
QUANTITY
D38999/24MG16SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG16SB
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG16SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG16SB
Related LinksD38999/, D38999/24MG16SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG16SB Details Description
Related parts for D38999/24MG16SB
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 6DFN datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10M M12 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
A4E-C211VA datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
1016 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf