Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39PA-LC
D38999/24MG39PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG39PA-LC.pdf
Availability of D38999/24MG39PA-LC
QUANTITY
D38999/24MG39PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG39PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG39PA-LC
MOSFET N-CH 30V 89A DPAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 15POS F-F datasheet.pdf
IC DAC 10BIT CURRENT-SINK 9WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 1.54 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 WHT 200' datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 34 POS datasheet.pdf
IC AM/FM RX FOR DIGITAL RADIOS datasheet.pdf
BOARD DEMO ISOLATED HVLED815PF datasheet.pdf
RES 140K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf