Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39PN-LC
D38999/24MG39PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MG39PN-LC.pdf
Availability of D38999/24MG39PN-LC
QUANTITY
D38999/24MG39PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39PN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG39PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG39PN-LC
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
METRAL 4000 SIGNAL HDR 5 datasheet.pdf
BLANK NAMEPLATE datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL CRIMPER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
1000UF 350V 40X60MM 85C 10000H datasheet.pdf