Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39SN-LC
D38999/24MG39SN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39SN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG39SN-LC.pdf
Availability of D38999/24MG39SN-LC
QUANTITY
D38999/24MG39SN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39SN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39SN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39SN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MG39SN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39SN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MG39SN-LC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
CONNECTOR KIT V SERIES datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 24pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI GAUG 3.3V DIP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf