Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH21HN-LC
D38999/24MH21HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH21HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH21HN-LC.pdf
Availability of D38999/24MH21HN-LC
QUANTITY
D38999/24MH21HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH21HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH21HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH21HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH21HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH21HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH21HN-LC
RES SMD 0.12 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 795MA 200 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf