Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH53HB
D38999/24MH53HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH53HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH53HB.pdf
Availability of D38999/24MH53HB
QUANTITY
D38999/24MH53HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH53HB
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH53HB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH53HB
Related LinksD38999/, D38999/24MH53HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH53HB Details Description
Related parts for D38999/24MH53HB
IC THRMOSTAT DUAL REMDIODE 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 500MA DO213 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 4A TO277A datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf