Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH53JN-LC
D38999/24MH53JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH53JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MH53JN-LC.pdf
Availability of D38999/24MH53JN-LC
QUANTITY
D38999/24MH53JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH53JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH53JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH53JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH53JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH53JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH53JN-LC
FIXED IND 810NH 190MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
NUT DRIVR HEX SOCKET 5/16" 10.3" datasheet.pdf
FILTER WELD SHIELD MG46 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 3A 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf