Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH55JB-LC
D38999/24MH55JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH55JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MH55JB-LC.pdf
Availability of D38999/24MH55JB-LC
QUANTITY
D38999/24MH55JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH55JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH55JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH55JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH55JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH55JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH55JB-LC
IC OSC SGL TIMER 2.1MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18UNF 4-20MA datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO204AL datasheet.pdf
RES 28.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf