Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19AD
D38999/24MJ19AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ19AD.pdf
Availability of D38999/24MJ19AD
QUANTITY
D38999/24MJ19AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19AD
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19AD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19AD
Related LinksD38999/, D38999/24MJ19AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19AD Details Description
Related parts for D38999/24MJ19AD
RES 47K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 56 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 550mA (Switch) Backlight SOT-23-6 datasheet.pdf