Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ24JD-LC
D38999/24MJ24JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ24JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ24JD-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ24JD-LC
QUANTITY
D38999/24MJ24JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ24JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ24JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ24JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ24JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ24JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ24JD-LC
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SSIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 1K OHM 12SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.240" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 20A 50V datasheet.pdf
BLANKING PLUG FOR RJ CONN GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf