Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ24JE-LC
D38999/24MJ24JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ24JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ24JE-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ24JE-LC
QUANTITY
D38999/24MJ24JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ24JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ24JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ24JE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ24JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ24JE-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ24JE-LC
PRESSURE SENSOR ABSOLUTE 6-SIP datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAPIN IEC 12A datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SHELF FOR FNP1800-12G datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf