Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29PA-LC
D38999/24MJ29PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ29PA-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ29PA-LC
QUANTITY
D38999/24MJ29PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ29PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ29PA-LC
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
BUTT SPLICE NYLON INSUL TAPED datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC RS-485 TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf