Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ29SD-LC
D38999/24MJ29SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ29SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ29SD-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ29SD-LC
QUANTITY
D38999/24MJ29SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ29SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ29SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ29SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ29SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ29SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ29SD-LC
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
45MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.35GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY VHF 150-160MHZ SMV datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
24U PERF BARN DOOR FOR C4 datasheet.pdf
STATION 95W WP80 PENCIL WDH10T S datasheet.pdf
RES SMD 87.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf