Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61HD
D38999/24MJ61HD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61HD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ61HD.pdf
Availability of D38999/24MJ61HD
QUANTITY
D38999/24MJ61HD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61HD
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61HD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61HD
Related LinksD38999/, D38999/24MJ61HD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61HD Details Description
Related parts for D38999/24MJ61HD
UDOC FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ SC70-5 datasheet.pdf
LED CBI 3MM TRI X4 RD/RD/RD 5V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 860MA 210 MOHM datasheet.pdf
KRIMPING DIES (ASP-AA-4QD-I1) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
PHOTOMOS RELAY RF 60V 400MA datasheet.pdf