Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61HE
D38999/24MJ61HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MJ61HE.pdf
Availability of D38999/24MJ61HE
QUANTITY
D38999/24MJ61HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61HE
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61HE
Related LinksD38999/, D38999/24MJ61HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61HE Details Description
Related parts for D38999/24MJ61HE
IC EEPROM 256KBIT 1MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CODE COMPOSER STUDIO IDE datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 565MA 1.05 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 9V datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Bulkhead; Through Hole datasheet.pdf