Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61PC
D38999/24MJ61PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24MJ61PC.pdf
Availability of D38999/24MJ61PC
QUANTITY
D38999/24MJ61PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61PC
Related LinksD38999/, D38999/24MJ61PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61PC Details Description
Related parts for D38999/24MJ61PC
IC OPAMP INSTR 500KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X8 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 2:1 28TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 22.3"L 250LB NATU datasheet.pdf
CONN FEMALE 9POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf