Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ61PC
D38999/24MJ61PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ61PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24MJ61PC.pdf
Availability of D38999/24MJ61PC
QUANTITY
D38999/24MJ61PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ61PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ61PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ61PC
Related LinksD38999/, D38999/24MJ61PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ61PC Details Description
Related parts for D38999/24MJ61PC
LED 2HI 3MM GREEN OVER RED PCMNT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST/NO 16A QC TERM datasheet.pdf
ARRAY FEMALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENS FIBER AREA DIFFUSE datasheet.pdf
CONN FMALE M8 4POS STR 10M CABLE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
IC MIXR 1.6-2.7GHZ DWNCONV 24QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf