Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ8SN
D38999/24MJ8SN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ8SN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ8SN.pdf
Availability of D38999/24MJ8SN
QUANTITY
D38999/24MJ8SN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ8SN
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ8SN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ8SN
Related LinksD38999/, D38999/24MJ8SN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ8SN Details Description
Related parts for D38999/24MJ8SN
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
IC MONITOR SMART BATTERY 8-SOIC datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V LED SQUARE GREEN datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 150UF 20% 2.5V 2917 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf