Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD5PE
D38999/24TD5PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD5PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD5PE.pdf
Availability of D38999/24TD5PE
QUANTITY
D38999/24TD5PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD5PE
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD5PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD5PE
Related LinksD38999/, D38999/24TD5PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD5PE Details Description
Related parts for D38999/24TD5PE
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 6V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS IDC 22AWG .156 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LENS CLIP MOUNT 5MM BLACK datasheet.pdf