Amphenol Aerospace Operations D38999/24TD97AC
D38999/24TD97AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TD97AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TD97AC.pdf
Availability of D38999/24TD97AC
QUANTITY
D38999/24TD97AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TD97AC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TD97AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TD97AC
Related LinksD38999/, D38999/24TD97AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TD97AC Details Description
Related parts for D38999/24TD97AC
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8MSOP datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR SYNC 10DFN datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-QFN datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCK STRIP 14POS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN datasheet.pdf
BOX S STEEL 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ16B datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf