Amphenol Aerospace Operations D38999/24TF11JB-LC
D38999/24TF11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TF11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TF11JB-LC.pdf
Availability of D38999/24TF11JB-LC
QUANTITY
D38999/24TF11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TF11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TF11JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TF11JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TF11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TF11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24TF11JB-LC
RES SMD 1.2K OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
1.5 B-T-W PLUG HSG 7P BLACK datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES 14 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A TO220-5 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf