Amphenol Aerospace Operations D38999/24TF18PA-LC
D38999/24TF18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TF18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED TWIN PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TF18PA-LC.pdf
Availability of D38999/24TF18PA-LC
QUANTITY
D38999/24TF18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TF18PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24TF18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TF18PA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24TF18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TF18PA-LC Details Description
Related parts for D38999/24TF18PA-LC
IDC CABLE - MKC34K/MC34M/MCG34K datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V C0G 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.73K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
COMB BAR 3POS 54MM OPM FUSE HLDR datasheet.pdf