Amphenol Aerospace Operations D38999/24WC35HB-LC
D38999/24WC35HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WC35HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WC35HB-LC.pdf
Availability of D38999/24WC35HB-LC
QUANTITY
D38999/24WC35HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WC35HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WC35HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WC35HB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WC35HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WC35HB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WC35HB-LC
DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220FP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 1050MA DIMMABLE datasheet.pdf