Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD15JB-LC
D38999/24WD15JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD15JB-LC
Brief Description
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24WD15JB-LC.pdf
Availability of D38999/24WD15JB-LC
QUANTITY
D38999/24WD15JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD15JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD15JB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD15JB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD15JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD15JB-LC Details Description
Related parts for D38999/24WD15JB-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CI DSP FIXED-POINT 164CFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
22MM GREEN 5V WIRES datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
HIGH EFFICIENCY SWITCHING SURGE datasheet.pdf
MKP 7UF 5% 850VDC DRAWING T1 datasheet.pdf