Amphenol Aerospace Operations D38999/24WD18HA-LC
D38999/24WD18HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WD18HA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WD18HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WD18HA-LC
QUANTITY
D38999/24WD18HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WD18HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WD18HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WD18HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WD18HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WD18HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WD18HA-LC
LED MINI PANEL GRN 12V .7" MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT 24 CPR datasheet.pdf
SGE1510-2-4880A-2000C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM .4W .1% RADIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
GASKET FOR ADAPTER 5CC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 48W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf