Amphenol Aerospace Operations D38999/24WE26JA-LC
D38999/24WE26JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WE26JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WE26JA-LC.pdf
Availability of D38999/24WE26JA-LC
QUANTITY
D38999/24WE26JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WE26JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WE26JA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WE26JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WE26JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WE26JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WE26JA-LC
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 23POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 600MA 472 MOHM datasheet.pdf
TGARD 5000 A1 11.75" X 65M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf