Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF11JA-LC
D38999/24WF11JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF11JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WF11JA-LC.pdf
Availability of D38999/24WF11JA-LC
QUANTITY
D38999/24WF11JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF11JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF11JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF11JA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WF11JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF11JA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WF11JA-LC
MOSFET N-CH 60V 14A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR FOR POWER CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 243K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf