Amphenol Aerospace Operations D38999/24WF11JC-LC
D38999/24WF11JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WF11JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WF11JC-LC.pdf
Availability of D38999/24WF11JC-LC
QUANTITY
D38999/24WF11JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WF11JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WF11JC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WF11JC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WF11JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WF11JC-LC Details Description
Related parts for D38999/24WF11JC-LC
PHOTOTRANSISTOR NPN PILL PACK datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION/POL 28TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 22MH 50MA 160 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf