Amphenol Aerospace Operations D38999/24WG11HN-LC
D38999/24WG11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WG11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WG11HN-LC.pdf
Availability of D38999/24WG11HN-LC
QUANTITY
D38999/24WG11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WG11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WG11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WG11HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WG11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WG11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WG11HN-LC
SENSOR TEMPERATURE SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN HOUSING 58POS .100 DOUBLE datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 175MA 14-HTSSOP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.08A T/R datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf