Amphenol Aerospace Operations D38999/24WG41PN-US
D38999/24WG41PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WG41PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WG41PN-US.pdf
Availability of D38999/24WG41PN-US
QUANTITY
D38999/24WG41PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WG41PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/24WG41PN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WG41PN-US
Related LinksD38999/24, D38999/24WG41PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WG41PN-US Details Description
Related parts for D38999/24WG41PN-US
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 18 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 624 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.75A 50.5 MOHM datasheet.pdf