Amphenol Aerospace Operations D38999/24WH21JN-LC
D38999/24WH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/24WH21JN-LC
QUANTITY
D38999/24WH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WH21JN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WH21JN-LC
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 150A D2PAK datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 60K OHM 2/3W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
RAST 5 HDR VERT 4POS datasheet.pdf