Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ19PN-LC
D38999/24WJ19PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ19PN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/24WJ19PN-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ19PN-LC
QUANTITY
D38999/24WJ19PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ19PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ19PN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ19PN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ19PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ19PN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ19PN-LC
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.6V 75MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A TO252-3 datasheet.pdf
CONN SOCKET HSG 6POS 3.3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IDE ADAPTER BOARD datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 960MA 160 MOHM datasheet.pdf