Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24HA-LC
D38999/24WJ24HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24WJ24HA-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ24HA-LC
QUANTITY
D38999/24WJ24HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24HA-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24HA-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ24HA-LC
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SOCKET SET 12PNT 3/8" 12PC datasheet.pdf
CONN HEADER SNGL 2MM 2POS GOLD datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 128TQFP datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 88MM datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT INSTALATION 2POS datasheet.pdf