Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24HN-LC
D38999/24WJ24HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
D38999/24WJ24HN-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ24HN-LC
QUANTITY
D38999/24WJ24HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24HN-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24HN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ24HN-LC
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 8POS PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 500MA DO204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 22K OHM 4SIP datasheet.pdf