Rohm Semiconductor ESR10EZPF1213
ESR10EZPF1213 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1213
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1213.pdf
Availability of ESR10EZPF1213
QUANTITY
ESR10EZPF1213 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1213
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1213
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1213
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1213 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1213 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1213
HEATSINK BOARD MNT BLACK TO-3 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 34-PCM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 165W TO220 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 185V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
VARISTOR 22V 10A 0603 datasheet.pdf