Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ24JD-LC
D38999/24WJ24JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ24JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT
Datasheet Download
D38999/24WJ24JD-LC.pdf
Availability of D38999/24WJ24JD-LC
QUANTITY
D38999/24WJ24JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ24JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ24JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ24JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24WJ24JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ24JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24WJ24JD-LC
TRIMMER 250 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IND PB ILLUM RND GRAY SLD LUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
MBXL VERT HDR 3P+24S+3P datasheet.pdf
CONN HDR 30POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE PIN datasheet.pdf