Murata Electronics North America GRM42-6C0G271J100AD
GRM42-6C0G271J100AD picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6C0G271J100AD
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM42-6C0G271J100AD.pdf
Availability of GRM42-6C0G271J100AD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM42-6C0G271J100AD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6C0G271J100AD
Internal Part NumberEIS-GRM42-6C0G271J100AD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6C0G271J100AD today.
SeriesGRM42-6C0G2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6C0G271J100AD
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6C0, GRM42-6C0G271J100AD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6C0G271J100AD Details Description
Related parts for GRM42-6C0G271J100AD
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN HEADR 76POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 1/4X18" A CRS datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CABLE 4COND 4AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf