| Internal Part Number | EIS-MAX6865UK24D4S+T | |
| Reset | Active High | |
| Reset Timeout | 1.2 s Minimum | |
| Voltage - Threshold | 2.4V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | MAX6865UK24D4S+T | |
| Related Links | MAX6865U, MAX6865UK24D4S+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor | |
 | 66925-007 | Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle | datasheet.pdf | |
 | 1776226-1 | TERM BLOCK RCPT 2POS 2.50MM SMD | datasheet.pdf | |