Amphenol Aerospace Operations D38999/24WJ7PC
D38999/24WJ7PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WJ7PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 99C MIXED TWIN PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24WJ7PC.pdf
Availability of D38999/24WJ7PC
QUANTITY
D38999/24WJ7PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WJ7PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WJ7PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WJ7PC
Related LinksD38999/, D38999/24WJ7PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WJ7PC Details Description
Related parts for D38999/24WJ7PC
CONN PIN CRIMP 30AWG TIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 320mA (Switch) Backlight SC-70-6 datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 835K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf