Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZH55SA
D38999/24ZH55SA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZH55SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZH55SA.pdf
Availability of D38999/24ZH55SA
QUANTITY
D38999/24ZH55SA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZH55SA
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZH55SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZH55SA
Related LinksD38999/, D38999/24ZH55SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZH55SA Details Description
Related parts for D38999/24ZH55SA
INDUCT ARRAY 2 COIL 99.14UH SMD datasheet.pdf
COMB BAR 4POS 45MM OPM FUSE HLDR datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 12V 20MA SOT23 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 2200 OHM 1608 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24.7V 125W datasheet.pdf
MODULE PNEUMATIC MALE 2POS CRIMP datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
BOX ABS TRN BLUE 3.63"L X 2.61"W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf