Amphenol Aerospace Operations D38999/24ZJ61JN
D38999/24ZJ61JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24ZJ61JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24ZJ61JN.pdf
Availability of D38999/24ZJ61JN
QUANTITY
D38999/24ZJ61JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24ZJ61JN
Internal Part NumberEIS-D38999/24ZJ61JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24ZJ61JN
Related LinksD38999/, D38999/24ZJ61JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24ZJ61JN Details Description
Related parts for D38999/24ZJ61JN
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 30V datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" GOLD datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.6A 25 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 42.24K OHM 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf