Amphenol Aerospace Operations D38999/26FC35HB-LC
D38999/26FC35HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FC35HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FC35HB-LC.pdf
Availability of D38999/26FC35HB-LC
QUANTITY
D38999/26FC35HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FC35HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FC35HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FC35HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FC35HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FC35HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FC35HB-LC
IDC CABLE - MSR50K/MC50G/MSR50K datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAD datasheet.pdf
M12 PNL FEED THRO PCB STR D-COD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 8A TO220 datasheet.pdf