Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD19SN-U
D38999/26FD19SN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD19SN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FD19SN-U.pdf
Availability of D38999/26FD19SN-U
QUANTITY
D38999/26FD19SN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD19SN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD19SN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD19SN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26FD19SN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD19SN-U Details Description
Related parts for D38999/26FD19SN-U
CONN SOCKET 22-26AWG 30AU CRIMP datasheet.pdf
FILTER POWER LINE MED .250 3A datasheet.pdf
SPACER MOUNT LED TRI-LEAD .700" datasheet.pdf
SHELF FIXED 26X17.8X1.74" BLACK datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.2K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RF COAX CABL SMA M/MRA RG174 6" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 124VTLA datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
CLASS 1 BLTOOTH 2.1+EDR MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 10POS SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf