Amphenol Aerospace Operations D38999/26FD19SN-UBSB2
D38999/26FD19SN-UBSB2 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FD19SN-UBSB2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FD19SN-UBSB2.pdf
Availability of D38999/26FD19SN-UBSB2
QUANTITY
D38999/26FD19SN-UBSB2 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FD19SN-UBSB2
Internal Part NumberEIS-D38999/26FD19SN-UBSB2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FD19SN-UBSB2
Related LinksD38999/26F, D38999/26FD19SN-UBSB2 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FD19SN-UBSB2 Details Description
Related parts for D38999/26FD19SN-UBSB2
BOX ALUM UNPAINTED 4.41"LX2.38"W datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 ALUMINUM 13MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A SOT723 datasheet.pdf