Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE26HB-LC
D38999/26FE26HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE26HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FE26HB-LC.pdf
Availability of D38999/26FE26HB-LC
QUANTITY
D38999/26FE26HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE26HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE26HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE26HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FE26HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE26HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26FE26HB-LC
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 135V 400A 3225 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 125NS 16SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 1500 OHM 25C datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN HDR 98POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT PIN datasheet.pdf