Amphenol Aerospace Operations D38999/26FE26HN-LC
D38999/26FE26HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FE26HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FE26HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FE26HN-LC
QUANTITY
D38999/26FE26HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FE26HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FE26HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FE26HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FE26HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FE26HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FE26HN-LC
CONN HEADER INVRTD 32POS STR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
7 PORT INDUSTRIAL USB HUB datasheet.pdf
FIXED IND 56MH 86MA 5.83 OHM TH datasheet.pdf
LED DRIVER PROGRAMMER GEN2 datasheet.pdf
LK BUT. BLUE/LENS TRANSPARENT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf