Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11HE-LC
D38999/26FF11HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF11HE-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11HE-LC
QUANTITY
D38999/26FF11HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11HE-LC
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 100' datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM3421 datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 150K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf