Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11HN-LC
D38999/26FF11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF11HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11HN-LC
QUANTITY
D38999/26FF11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11HN-LC
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO251 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST 13-19AT ALUM datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS T/H TIN 5MM datasheet.pdf
KD POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PMI BASE PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf